KONST / Litografier / Litografi 10917307
nr 1091 7307
Litografi
"Äktenskapet", Stig Lindberg (1916-1982), 1979, man och kvinna med fågelhår i blått, grönt och rosa mot svart, 40x32 cm, signerad med blyterts: ”Stig L -79', dedikation i blyerts: "Till Karin och Kjell 30. 11. 79 Handkolorerad lito provex"
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 20 februari 2017
kl 20:00:01
19/2 20:22:58
2.400 kr
20/2 19:10:50
20 feb
Keramiker-Lisa Larson & Co
Läs mer om Keramiker-Lisa Larson & Co